بحرینی در نشست میز پاسخگویی:اصلاح نظام بانکی اولویت اول کشور | آبتین دانلود|دانلود فیلم|دانلود آهنگبحرینی در نشست میز پاسخگویی:اصلاح نظام بانکی اولویت اول کشور

 نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای شورای اسلامی بیان کرد:با سپردن فعالیت های اقتصادی به شرکت های خصوصی، شاهد بازگشایی گره های کور اقتصاد خواهیم بود.
به گزارش بسیج رسانه خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد حسین حسین زاده بحرینی در اولین جلسه از سلسله نشست های میزپاسخگویی با بیان اینکه رویکرد امروز در اقتصاد کشور، پیاده سازی مولفه های اقتصاد مقاومتی در جامعه است، اظهار کرد: اجرای هر یک از بندهای الگوی اقتصاد مقاومتی می تواند گره ای از مشکلات اقتصادی پیرامون مان را باز گرداند.
عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به بند یک سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان الگوی رفتاری در نظام اقتصادی، تصریح کرد: ایجاد کارآفرینی و به حداکثر رساندن فعالیت های اقتصادی مردم و شهروندان از مباحث مورد اهمیت در این بند قرار دارد که برای به فعلیت رساندن این امر، باید زمینه فعالیت بخش خصوصی را در کشور فراهم آوریم. 
وی اظهار کرد: از زمان امام راحل تا کنون بحث واگذاری اقتصاد کشور به بخش خصوصی مطرح بوده و پیرامون آن، قانون گذاری هایی در مجلس شورای اسلامی وضع شده است. 
**اصل ۴۴ قانون اساسی، تحولی در نظام اقتصادی کشور
بحرینی با توجه به تحولی که اصل ۴۴ قانون اساسی در عرصه اقتصادی کشور ایجاد کرد، گفت: بر طبق این اصل فرصت های بسیاری برای فعالیت های اقتصادی مردم و شهروندان در کشور فراهم شده بود اما مسئولان از اجرای این بند غفلت کردند و از این فضای ایجاد شده، متاسفانه استفاده چندانی حاصل نشد.
  وی با بیان اینکه در بند یک اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت های مردمی و روی کار آمدن شرکت های خصوصی مجدد مطرح شده و این نشان دهنده اهمیت این موضوع است، تاکید کرد: تاکنون کشوری با گردش اقتصاد دولتی پیشرفت نکرده است؛ برای بهبود شرایط اقتصادی کشور باید زمینه روی کار آمدن شرکت های خصوصی را در اقتصاد شهری فراهم آوریم. 
**دولت مسیر حرکت شرکت های خصوصی را مشخص می کند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  اضافه کرد: در این مسیر دولت وظیفه هدایت و ریل گذاری مسیر حرکت شرکت های خصوصی را برعهده دارد. باید به شرکت های خصوصی میدان عمل داد و به آنها اعتماد کرد تا شاهد اتفاق های خوبی در عرصه توسعه اقتصادی شهر و در ادامه کشور باشیم. 
**اصلاح نظام بانکی اولویت اول کشور
وی همچنین خاطر نشان کرد: کشور ایران با داشتن نیروی انسانی بسیار، منابع و بازار فروش در داخل و خارج کشور اما همچنان گره های اصلی اقتصاد آن باز نشده است.
بحرینی یادآور شد: اصلاح نظام بانکی در اولویت کارهایمان قرار دارد چرا که تا نظام بانکی در کشور در مسیر درست حرکت نکند، به اهداف مدنظرمان دست پیدا نمی کنیم.
منبع: صبح مشهد
انتهای پیام/

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.