اردوهای جهادی پایه گذاری فرهنگ خدمت و محرومیت زدایی از چهره مناطق روستایی است | آبتین دانلود|دانلود فیلم|دانلود آهنگاردوهای جهادی پایه گذاری فرهنگ خدمت و محرومیت زدایی از چهره مناطق روستایی است

مدیر کل امور روستایی استانداری خراسان رضوی گفت: اردوهای جهادی راهبردی در راستای فرهنگ سازی مشارکت عمومی در مناطق روستایی است.
به گزارش خبرنگار بسیج رسانه خراسان رضوی، قربانی در تور خبری سازمان بسیج رسانه از اردوی جهادی دانشجویان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اردوی جهادی پایه گذاری فرهنگ  خدمت و محرومیت زدایی از چهره مناطق روستایی کشور است.
وی افزود: فرایند کار جهادی نوعی الگوسازی است  تا  مردم روستا را ترغیب کند تا همراه با جوانانی که در طی اردو فعالیت های  خدمات رسانی را انجام می دهند آستین بالا زده و در برطرف کردن مشکلات منطقه مشارکت کنند.
وی بیان کرد: فرهنگ جهادی باعث می شود روستاییان بدون حضور دولتمردان و با توانمندی های خودشان در راستای مرتفع کردن برخی از مسائل همت کنند.
وی گفت: با وجود اینکه کمبودها و مسائل زیر ساختی در  روستاهای محروم استان باید به طور ویژه  رسیدگی شود اما شکل گرفتن  تفکر و روحیه جهادی و بهره برداری از ظرفیت های مغفول و توانمندی های موجود در روستا نیز در راستای محرومیت زدایی از این مناطق از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی با اشاره به وجود ۳ هزار و ۳۳۵ روستای دارای سکنه در استان افزود: داشتن روحیه مشارکت جویی در بین روستاییان باعث می شود برخی مشکلات بهداشت عمومی به همت اهالی روستا برطرف شود.
گفتنی است؛ این اردوی جهادی با حضور ۲۰۰ دانشجوی جهادگر از دانشجویان دانشگاه تهران در روستاهای نصر آباد، کلاته و ماشوله از توابع بخش رضویه در حال برگزاری است.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.